Recenzja: Hotel Indigo Krakow – Old Town

Hotel Indigo Kraków – Old Town miałyśmy okazję odwiedzić niedawno i muszę przyznać, że czekałyśmy na ten dzień naprawdę długo. Warto było jednak uzbroić się w cierpliwość. Ten otwarty pod koniec zeszłego roku obiekt to pierwszy hotel marki Indigo w Polsce. Ja już przekraczając próg tego obiektu wiedziałam, że jest to pierwszy tak dizajnerski, ciekawy          i pełen niespodzianek hotel w Polsce. Jestem dumna, że hotel znajduje się w moim rodzinnym mieście Krakowie. Jak już zapewne czytaliście w “Hotelarzu“, to wiecie że mój zachwyt podziela również ten poczytny branżowy magazyn, który przyznał Hotelowi Indigo Kraków – Old Town tytuł Hotelu z Pomysłem 2016! Brawo!

IMG_5508.jpg

Już od samego progu przywitała nas piękna recepcja w której dominującym kolorem jest zielony. W lobby królują piękne, niezależne i silne kobiety namalowane przez artystkę Tamarę Lempicką. Oczywiście “królują też” recepcjoniści, niezwykle mili i kompetentni. Zresztą sami oceńcie…

IMG_5387.jpg

IMG_5397.jpg

Zaraz obok recepcji znajduje się U BAR , gdzie każdy może przyjść na pyszną i aromatyczną kawę, herbatę, napoje alkoholowe a także na domowe ciasto i po prostu dobre jedzenie. Dzięki wspaniałej atmosferze U Bar idealnie nadaje się na spotkanie z przyjaciółmi, randkę lub kolację rodzinną.

IMG_5492.jpg

IMG_5480.jpg

IMG_5490.jpg

Jestem wielką fanką historii Krakowa i uwielbiam odkrywać ciekawostki z życia słynnych osób związanych z moim miastem. Szczególnie fascynuje mnie malarstwo. Hotel Indigo Kraków – Old Town to dobra lekcja historii malarstwa zaczynając od  mojej ulubionej Młodej Polski. Dzięki uprzejmości miłego Pana z recepcji mogłyśmy nie tylko zwiedzić hotel i poznać pokoje o różnych wystrojach, ale też zostałyśmy wtajemniczone w historię kamienicy w której znajduje się hotel, który obecnie słynie z wielu ciekawych rozwiązań architektonicznych. Piętra w hotelu inspirowane są wybitnymi artystami m.in. Jerzym Nowosielskim, Stanisławem Wyspiańskim czy Janem Matejko. Spacerując po klatce schodowej zatrzymajcie się na chwilę i przeczytajcie krótkie biografie malarzy, które są umieszczone na ścianach.

Miłośników sztuki zapraszam do spaceru klatką schodową (zamiast używania windy) i obiecuję wam, że będzie to niesamowita wycieczka śladami historii sztuki. Korzystanie z windy i tak jest troche męczące, gdyż bardzo trudno wciska się “guziki” w windzie.

Jeśli ktoś kiedyś znajdzie podobne kafelki, które będzie można kupić, to bardzo proszę o informację! Jestem poważnie zainteresowana zmianą wystroju mojego mieszkania:)

Nasza wycieczka po hotelu była bardzo inspirująca i ciekawa. Tym bardziej, że naszym przewodnikiem był prawdziwy pasjonat hotelarstwa i miłośnik Hotelu Indigo Kraków – Old Town.  Wielkie brawa dla Pana z recepcji. Bardzo żałuję, że nie zapamiętałam jego imienia ale jeśli zgłosi się do mnie ktoś z Hotel Indigo Kraków – Old Town to opiszę tego pana najlepiej jak się da i być może razem ustalimy jego imię 🙂 Dla hotelu taki pracownik to prawdziwy skarb!

Nasza podróż śladami historii rozpoczęła się od pokoju “pastelowego” nazwanego zapewne na cześć Nowosielskiego, gdyż znajdował się na piętrze poświęconym temu malarzowi. Jest to piękny pokój idealny dla osób ceniących sobie spokojne miejsca i stonowane kolory.

IMG_5156.jpg

Kolejny pokój był inspirowany Młodą Polską, czyli polskim modernizmem w sztuce i literaturze. Pokój znajduje się na piętrze poświęconym artyście Stanisławowi Wyspiańskiemu.

IMG_5160.jpg

Większość łazienek w pokojach została urządzona w bardzo podobnym stylu – piękne kafelki, duży i wygodny prysznic, kosmetyki dobrej jakości, kapcie pokojowe a takża duża ilość mięciutkich ręczników.

IMG_5244.jpg

Na koniec wycieczki trafiłyśmy do pokoju do którego zostałyśmy zameldowane. Był to pokój inspirowany twórczością Jana Matejki. Miałyśmy szczęście, że trafiłyśmy do tego pokoju, w którym doskonale połączono historię z nowoczesnością. Wielki plus za niezwykle wygodny materac i doskonałe oświetlenie pokoju.

IMG_5207.jpg

IMG_5216.jpg

Otwierasz szafę, a tu taka niespodzianka  – prawdziwa dżungla w szafie 🙂

IMG_5226.jpgMałe, ale wystarczające biurko do pracy, obok którego znajdował się malutki stolik z czajnikiem elektrycznym i ekspresem do kawy wraz z doładowaniami.

W naszym pokoju zostały zachowane stare części belek podtrzymujących sufit. Wspaniale było być tak blisko historii tego miejsca.

Jeśli planujecie spotkanie biznesowe lub konferencję to również polecamy Wam Hotel Indigo Krakow – Old Town. Na poziomie -1 znajdziecie pięknie urządzoną salę konferencyjną.  Ta dużych rozmiarów sala o wymiarach 85 metrów kw. pomieści  w ustawieniu kinowym do 50 osób. W Sali konferencyjnej znajdziecie 2 ekrany z rzutnikami, tablice do zapisywania informacji, markery, długopisy, podkładki, narzędzia i oczywiście dostęp do wi-fi. Jest również możliwość zorganizowania bufetu dla Waszej grupy i cateringu z przekąskami.

img_5319

IMG_5290.jpg

img_5315

W Hotelu Indigo Kraków – Old Town zadbacie również o figurę i kondycję. Tuż obok sali konferencyjnej znajduje się mała, ale bardzo dobrze wyposażona siłownia a zaraz obok niej sauna.

Po dobrze przespanej nocy, pośród skarbów polskiej sztuki nadszedł czas na moją ulubioną część dnia, czyli śniadanie.

IMG_5440.jpg

Tutaj chciałabym pozdrowić wspaniałą Panią Kucharkę, która często pytała nas czy nie przygotować nam czegoś specjalnego na nasze śniadanie. Bardzo jej zależało na tym, abyśmy ze śniadania nie wyszły głodne (co oczywiście przy tak dużej ilości wspaniałego jedzenia było niemożliwe). Pani, którą serdecznie pozdrawiamy przygotowała dla nas te oto najpyszniejsze racuchy! Smakowały jak u mamy ❤ Temat śniadania podsumuję dwoma słowami – było wybitne!

IMG_5454.jpg

IMG_5456.jpg

Jeżeli po check-in’ie macie jeszcze trochę czasu przed dalszą podróżą, ale chcecie zostać w hotelu to zapraszamy Was do saloniku znajdującego się obok recepcji. W tym “domowym” zaciszu i przy kominku odpoczniecie przed kolejnym dniem. W saloniku znajduje się całkiem pokaźna liczba książek o dizajnie, historii i kulturze.

IMG_5465.jpg

Piękne drzwi zapraszają do Hotelu Indigo Kraków – Old Town. My niestety musiałyśmy  już opuścić to klimatyczne miejsce i wrócić do domu. Dziękujemy za wspaniały pobyt.

Pozdrawiamy,

Kasia & Ola Walków

Facebook fan page

IMG_5516.jpg

2 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: